Anlat Bahadır / Emin O. Uygur


Sen zamanın yalnızlığısın Bahadır. Koca bir coğrafyanın terk edilmişliğisin. Haksızlık sokak sokak gezerken şehirleri, senin de kapını çaldı ansızın. Sen hayatın farkına varırken dev dalgalar arasında ne fikir hummaları ne korkular ne çıldırtan ayrılıklar yaşadın kısa bir zaman diliminde. Cevabını bulamadığın ve belki de kimseye soramadığını sorular vardı. Geceler boyu ne kabuslarla mücadele etmek zorunda kaldın kim bilir. Çevrende seni ailenden ve ailenin düşüncesinden dolayı yargılayanlar vardı. Ama sen biliyordun ne baban ne annen ve diğer güzel insanlar yanlış yapmamıştı. Yapılan büyük bir haksızlıktı ve KHK adı verilen bir soykırım vardı.

Senin psikolojin nasıl bozulmasın ki Bahadır? Sen önüne çıkan engelleri aşacak kadar tecrübeli, sert rüzgarlara dayanacak kadar güçlü, yağan sağanaklardan korunacak kadar korunaklı değildin ki. Sana yakın değildik. Sana yakın olamadık. Senin elinden tutan bir el olamadık. Bu bizim için büyük bir eksiklik. Bazıları korktu. Bazıları çekindi. Bazıları da seni bilerek terk etti. Ama sonuçta hep birlikte seni asrın meydanında kurulan dar ağacında idam ettiler. Sen ölümü istemezdin o genç yaşında. Bunu çok iyi biliyorum Bahadır. Seni idam ettiler bütün yetkililer, yetkisizler, tanıdıklar, tanımadıklar.  

Sen orada anlat şimdi şu cani varlıkları. Şikâyet et Allah’a Suriyeli aç küçük çocuk gibi. Alsın onların güçlerini, kuvvetlerini, izzetlerini. Çeksin mazlumların üzerinden onların pis ellerini. Ne olur anlat Bahadır. Zaten biliyor Rabbim onları ama senin şahitliğin çok önemli. Gençler, çocuklar, anneler, babalar akla ziyan işkencelere maruz kalıyorlar de. Minik yavrular asrın koca koca dalgaları arasında ne yapsınlar de. Sen merhametlisin, Sen adilsin, Sen hakimsin de. İman eden güzel insanları canilere yem etme de. Ben tahammül edemedim, benim gibi çok genç var, ne olur onlar da kıymasınlar canlarına de. Ağla Bahadır, anlat orada Rabbimize. Sen O’na daha yakınsın şimdi.

Ne olur anlat Bahadır.

Eminou

16.01.2022

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: