Kitapları Teker Teker Okunası Yazarlar


Haruki Murakami

kitaplarını, kelimeler arasına sıkıştırdığı notalarla beraber yazan, imgelem ve müziğini kitaplarında okurlarıyla paylaşan yazın adamı. kendisi hakkında “haruki murakami and the music of words” adlı inceleme dahi kaleme alınmış, bir nevi müzikal hikayeci kendisi.

“edebiyat öldüyse, biri murakami’yi cenazeye çağırmayı unutmuş.

Jack London

düşmekte olan bir uçakta biri kitap okuyorsa, kitabın yazarı mutlaka odur. gemiler, okyanus, altına hücum, köpekler, kitaplarında bolca rastladıklarımızdır. ama en kısa hikayesinden en uzun romanına ortak özellik sürükleyiciliğidir. kazanma hırsını, gelişimi, bir amaç uğruna çabalamayı çok güzel anlatır.

Paul Auster

sıradan başlayıp muhteşem devam eden hikayelerin sahibi. bazen en basit satır için bile düşünmeniz gerektiğini hissettiren, biraz da bulup çıkarmayı seviyorsanız kısa cümlelerde düşünce ansiklopedisi okuduğunuzu sanmanızı sağlayan yazar.

Stefan Zweig

Dünyanın en iyi biyografileri onun elinden çıkmıştır.
roman tadında biyografi yazar, bir insanın bütün derinliklerine sızdığınızı hissedersiniz, öyle ki yeniden canlanır yazdığı kişiler onun anlatımıyla.

José Saramago

1998 nobel edebiyat ödüllü, en çarpıcı kurguları yapan, gerçekle gerçeküstünün bağlantısını akıllara durgunluk verici bir şekilde kuran Portekizli yazar. Körlük romanı muhakkak okunması gereken bir kitap.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: