Kadının Adı:Natali/Emin O. Uygur


Kadının Adı:Natali

Bir dünya çatırtılarla çökerken üstümüze, bir KADIN çıktı aniden. İnsanlık için ne yapabilirim diyerek atılmıştı meydana. Sevgi ile konuşuyor, ipek gibi dokunuyordu. Ağlayan gözler onun için acil yardım yeri idi. Yangına dönen yürekleri söndürmek için çabalıyordu. Hastalıkları vardı ama önemsemiyordu. O bir Kadın idi ve kadınların dertlerini, sıkıntılarını çok iyi anlıyordu. Yardım ise yardımda idi. Destek ise destekte idi. Ziyaret ise ziyarette… İnsanlık nasıl yaşanır çok net gösteriyordu. Çocuklara hiç mi hiç kıyamayan bir özelliği var onun. Hasta olmuş, annesinden babasından ayrı kalmış çocuklar…

Vicdan sahibi hiç bir varlığın ilgisiz kalamaycağı acıları dindirmek için koşuyor. Çocukların bir kere olsun gülmesine dünyaları verecek kadar geniş yürekli bir kadın o. Kimseye kini nefreti yok. Kims eile kavgalı değil. Varlığını sevgi için koruyor. Bizler bir günahkar kadının susuz kalmış bir köpeğe su vermesinden dolayı cennete gittiğini haber veren bir Peygamnerin arkasındayız. Aynı Peygamberin; inanan, ibadetlerini yapan bir kadının da bir kediyi aç bırakıp ölmesine sebep olduğu için cehenneme gittiğini haber verdiğini de biliyoruz. Bir köpeği susuzluktan kurtaran bir kadın cennete giderse, bir çocuğun bir kadının derdine derman olan, hayatına vesile olan için Allah neler vermez ki?

Sıcakta, çölde; köpeğe su verdiği için cennete giden kadının ismini bilmiyoruz. Ama şimdilerde öyle bir kadın biliyoruz ki, yangın içindeki kadınlara, çocuklara el uzatıyor.

Onun adı: Natali.

Teşekkürler Natali.

eminosmanuygur

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: